Історія бібліотеки с.Сасів

 Історія бібліотеки села Сасів

Бібліотека-це скарбниця всіх бажань людського духу. Без книги не існувало б бібліотеки. Для бібліотеки книга -це найдорожчий скарб. Бібліотеку с. Сасів було відкрито у 1947 році. До цього часу на громадські пожертви місцевих жителів у 1934-1937 рр. було збудовано Український дім "Просвіта". А до Другої світової війни місцеві студенти заснували читальню "Просвіта" , де займалися з молодшою молоддю.


 Завідуючою бібліотеки з 1947 року була Войтович Наталія Іванівна. Книжковий фонд на той час становив приблизно 1000 примірників книг.
У 1958 році бібліотекарем почала працювати Ільницька Віра Йосипівна. Книжковий фонд поповнився до 5000 примірників книг.
У 1969 році в Сасівську сільську бібліотеку прийшла працювати Александрович Валентина Володимирівна. Яка пропрацювала в бібліотеці 42 роки. За час її роботи книжковий фонд налічував 8000 примірників книг. І бібліотеку перенесено з Народного дому в приміщення адміністративного будинку сільської ради.

Бібліотека розміщена в центрі села в адміністративному будинку . Бібліотека обслуговує 596 читачів , з них 116 дітей, 59 юнацтво. Книжковий фонд налічує 4726 примірників книг, з них 4134 книги, 592 брошури.
Книжковий фонд розкритий тематичними поличками "Майстрині на замітку", " Інформатика - що це?, "Розгадані дзвони пам'яті і тривоги", " Закон і ми", " Мова -душа народу", "Сатира і гумор", "У світі пригод", "Зроби своїми руками", "Тут живуть казки", "Книга об'єднує покоління", "Музика поезії", «Про цікаве запитай у книгах», « Бути розумним це круто», «Стежками живої природи», «Дорогою віри, правди і науки».

    
В бібліотеці оформлено книжкові виставки: "Шашкевичів край -Золочівщина ", "Золочівщина -золота земля Галичини", "Про цікаве запитай у книгах" -де розміщена література про пригоди, казки, світ цікавих наук, про наш край. "Незабутні люди, незабутні події" -розміщена література про визначні дати і книги ювелярів року. В бібліотеці оформлено краєзнавчий куток "Пізнай свій рідний край", де розміщено книги про с . Сасів літературу про історію села, фотографії, старі географічні карти. Вірші поетів села Банах В.О., Шибаєвої О.М.. Зібрані речі поботу жителів села, вишивки, скатертини , портрети.

З березня 2011 року бібліотекарем бібліотеки с. Сасів працює Александрович Віра Петрівна.
Свою роботу бібліотекар спрямовує на  удосконалення нових форм і методів роботи з читачами. Організовується робота так, щоб якомога повніше задовільнити всі потреби читачів.
В бібліотеці проводяться літературні вечори, усні альманахи, краєзнавчі журнали, уроки правознавства, години духовності, обговорення книг, читацькі конференції, вікторини, майстер-класи, день села.
"Уклін тобі, Тарасе", "Чорнобиль -це хрест України", "Ми матір називаємо святою", "Маркіянові дзвони творчості ", "Конституція - основний закон України", "Пам'ять серця - пам'ять сивини".

  
Гаївки







Цікаво і змістовно було проведено екологічну годину "Чорнобиль- це хрест України". В ньому взяли участь учні Сасівського НВК, які слухали розповідь бібліотекаря Александрович В.П. про Чорнобильську біду і доповнювали її розповідь віршами. А також вшанували пам'ять загиблих.
Кожного року проводили свято до дня Незалежності України.

    
В бібліотеці є алфавітний і систематичний каталоги, картотеки газетно-журнальних статей, краєзнавча.


В бібліотеці проводимо бібліотечні уроки з кожним класом: " Перші уроки в бібліотеці", "Відгук про книгу", "Знайомство з дитячою енциклопедією", "Як з'явилися книги?".

Книга -це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця і недоспані ночі. Тож читайте книги.
                                   Діяльність товариства «Просвіта»
У 1934-37рр. на громадські пожертви місцевих жителів було збудовано український дім «Просвіта». Український дім «Просвіта» народилася на противагу антиукраїнським течіям у культурному житті. Засновники поставили перед собою мету довести, що українці- народ з культурними традиціями, який відрізняється, як від поляків, так і від росіян.
  Зі слів п. Анни Козачинської, якій розказували батьки, що будинок «Просвіта» був розташований в центрі села. Організаторами були студенти, які займалися з меншою молоддю. Вони ставили постановки (виставки), вчили церковний хор.                        Також вона подарувала фотографію, де є учасники «Просвіти» після постановки. Постановка називалася «Отелло».
  
  Зі слів учасниці «Просвіти» Л.Й.Михайліцької церковний хор вчив дяк Шабан. За німецької влади церковний хор і організатором постанови був п.       Ярослав Кармазин. Також вона розказала, які вони ставили постанови: «Назар Стодоля», «Пошились вдурні» , «Ой не ходи Грицю».
Зі слів Волуйчика І.-О. І. дізналася, що організаторами були Микитович Леся і Микитович Володимира, а також Козачинський Роман.
У повоєнні роки будинок «Просвіта» було перенесено у другий будинок. Зробили реконструкцію будинку. Перший зав клуба був Александрович Лев Васильович. Згодом завклубом став п. М.Беднарський.
У 1947 році при будинку «Просвіта» відкрили бібліотеку де завідуючою була Н.І. Войтович.

На даний час при школі працює товариство «Просвіта», яким керує учитель української мови і літератури Гулай Г.П.









Немає коментарів:

Дописати коментар