середа, 28 лютого 2018 р.

ЛЕСЯ УКРАЇНКА

                   Ні долі, ні волі у мене нема,
            Зосталася тільки надія одна:
            Надія вернутись ще раз на Вкраїну,
            Поглянуть іще раз на рідну країну.

                                    

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». За вікном зима. Ось у таку пору, 25 лютого 1871 р., народилася Лариса Петрівна Косач. Народилася вона в місті Звягелі( Новоград-Волинському)в інтелігентній родині. Мати – письменниця Олена Пчілка, батько – юрист, громадський і культурний діяч. Вони багато зробили для розвитку здібностей обдарованої доньки, дбали про її гуманітарну освіту.

27 лютого 2018 року в дитячім будинку "Рідний дім" спільно сільською бібліотекою було проведено літературну мандрівку "Ні, я жива! Я буду вічно жити."

Для найменших своїх читачів Леся Українка написала чимало віршів і казок. Казки не завжди веселі. Їхні сюжети взяті із життя,вони вчать нас долати труднощі,що зустрічаються на нашому шляху так, як це робила сама Леся.З такими слова звернулася до дітей вихователь Петелицька В.С., а бібліотекар Александрович В.П. продовжила розповідь і розказала 10 маловідомих фактів про Лесю Українку. Захід провели і підготували вихователь дитячого будинку "Рідний дім" і бібліотекар   села Сасів.











середа, 21 лютого 2018 р.

СВЯТО РІДНОЇ МОВИ!


                            У неї є все:

Діброви й верболози,
Дніпра і Ворскли витканий атлас,
Козацька доблесть і кріпацькі сльози,
Ще й дума та, що вистраждав Тарас.
Розмай Карпат,
Де гониться на скелі
Смерічка недоторкано-струнка,
Незгасне сяйво вбогої оселі,
Що дала нам у спадщину Франка.
21 лютого в бібліотеці села Сасів відбулося свято день мови «Слово до слова – зложиться мова».




Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть!" - під таким закликом, взятим з вірша видатного українського поета В.Сосюри, проходитиме наше свято. Бо чого ж ми варті в світі без рідної мови?! Вона є скарбницею народних духовних надбань, оберегів наших звичаїв і традицій, запорука інтелектуального розвитку і поступу в загальнолюдському житті.  Мова - це душа народу. Вона починається з маминої колискової, народної пісні, батьківського мудрого слова. Рідна мова єднає родину. Вона є основою родоводу: від матері, батька, бабусі, дідуся, брата, сестрички веде юну душу у світ людських взаємин, і весь цей світ виявляється у мові і через мову. Тому нині, говорячи про рідну мову, будемо звертатись до неї, як до рідної матері, неньки.
Мова рідна! Красо моя! В тобі мудрість віків і пам'ять тисячоліть, в тобі, мова, неосяжна душа народу - його радощі і печалі, і труд, і піт, і кров, і безсмертя його. Слово рідне! Скарбе мій єдиний! З тобою я найбагатший і найдужчий у світі, без тебе - перекотиполе, що його вітер несе у небуття. Ти і захисток, і гордість, і розрада у годину смутку. Мова рідна! Арфо серця мого! Люблю зажуру пісень твоїх, і невмирущий оптимізм гумору твого, і музику слів твоїх. Мова рідна! Світлоносна! Ти - як море - безконечна, глибинна, могутня. Котиш і котиш своїх лексиконів, і нема їм кінця краю. Єдина печаль проймає, що не вистачить життя, аби переплисти твій мовний океан. Бо ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, мова рідна!

МАЙДАН,,,, АТО,,,



   День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…»   Щоб пам'ять про невизнану війну  не була забута жодним поколінням, щоб віддати шану живим воїнам АТО і тим кого вже з нами немає, бібліотекар Сасівської  бібліотеки підготувала  виставку – репортаж «Покарані за любов до України».

вівторок, 13 лютого 2018 р.

"ПРОЩАННЯ З КОЛЯДОЮ"

Нині ми традицію продовжуємо 11 лютого в селі Сасів в храмі Преображення Господнього відбулося " Прощання з колядою."

     Дві тисячі років відділяють нас від того часу, коли всемогутньою волею Бога народився Ісус Христос.Свято Різдва - це свято чеснот, джерело наших радостей, перемоги душі над тілом, початок усіх земних свят Ісус народився і своєю любовю знищив гріх і смерть в людській природі.

      Присутні ще раз поринули в атмосферу Різдва, мали можливість отримати задоволення від співання та слухання колядок. Різдвяні свята завжди нагадують нам, що добро, радість завжди перемагають.Учасників та глядачів свята привітав настоятель храму о. Василь Саган.